Bizi Twitter ve İnstagram’da Takip Eder misin?

Türkiye Yunanistan Savaşı İçin Hazırlanıyor !, Milli Savunma Bakanı Akar açıklamada bulundu !, Doğu Akdeniz’de Büyük Türk Donanması ! Yunanistan Türkiye’yi Tehdit Etti !

Türkiye ve Yunanistan arasında olan kötü ilişki yıllardır devam etmekte idi. Adalar sorunundan sonra Doğu Akdeniz denizinde petrol ve doğal gaz bulunması üzerine Türkiye son beş yıldır büyük paralar harcıyordu. Türkiye Kuzey Kıbrıs TC. ile antlaşma yapıp denizde üstün olamayan KKTC için de sondaj çalışmalarını başlattı.

Yunanistan dahil Avrupa Birliği ve İsrail buna karşı çıkmasına ve kınamasına rağmen Türkiye herhangi bir geri adım atmadı. Amerika’nın “Gemilerinizi vururuz” tehditine karşılık Türkiye sondaj gemilerini korumak üzere gemilerine bolca savaş uçağı ve savaş gemisi gönderildi. Fakat bugün Milli Savunma Bakanı bir açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Ne Açıklaması Yaptı ?

İlginizi Çekebilir: Türkiye alkol vergisi ile dünya lideri

Yunanistan’ın Türkiye’nin sondaj yapmamasını istediği için Türkiye’i tehdit etti. Ettiği tehdit şu şekilde;

“Türkiye son birkaç yıldır Doğu Akdeniz’de sondaj faaliyetleri yapmaya çalışıyor. Avrupa Birliği olarak Türkiye’i şimdiye kadar kınadık. Fakat bundan sonra Doğu Akdeniz’de Türkiye sondaj çalışmaları devam ederse gemilerini vurup savaş ilan edeceğiz” dendi.

Hulusi Akar’dan cevap fazla gecikmedi ve Doğu Akdeniz’e 20 Savaş Gemisi, 6 F-16 savaş uçağı ve bir adet SİHA gönderme kararı aldı.

Türkiye bu olay üzerine savunma için ayrılan bütçeyi arttırdı.

Türkiye Yunanistan olası Savaşı İçin Doğu Akdeniz’e Gönderilen Konvoylarımız

Doğu Akdeniz sondaj çalışmaları Türkiye Yunanistan savaşı
Yavuz Class Türkiye Yunanistan savaşı
Türk donanması Türkiye Yunanistan savaşı

Yazar ve Editör: İlker TOSUN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here