Erdoğan’ın bugün yapmış olduğu açıklamalar sonucu Türkiye Akdeniz’ de doğal gaz mı buldu? tartışmaları başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı bir konuşmasında cuma günü açıklayacağı müjdeye dikkat çekti. Sertaç Aktan’ın Euronews’da çıkan haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma günü, Türkiye’ nin Akdeniz’ de doğal gaz tespit ettiğini açıklayacak.

Türkiye Akdeniz Erdoğan'ın bugün yapmış olduğu açıklamalar sonucu "Türkiye Akdeniz' de doğal gaz mı buldu?" tartışmaları başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı bir konuşmasında cuma günü açıklayacağı müjdeye dikkat çekti. Sertaç Aktan'ın Euronews'da çıkan haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma günü, Türkiye'nin Akdeniz'de doğal gaz tespit ettiğini açıklayacak.
Türkiye’nin Akdeniz’de görev yapan sondaj gemisi ‘Oruç Reis’

Türkiye tespit ettiği doğal gazı çıkarmak için NATO limanında demirli olan Türkiye’nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni de yola çıktı.

Sertaç Aktan’ın haberine göre, Akdeniz’de tespit edilen doğal gazı çıkarmak için NATO limanında demirli olan Türkiye’nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni görev alacak. 12 bin metre derinliğe kadar 3 bin metre sondaj yapabilme özelliği olan Kanuni’de 35 personel görev yapmakta.

Türkiye Akdeniz’ de. Doğu Akdeniz’de görev yapan Yavuz hidrokarbon buldu

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama çalışmaları Yavuz isimli sondaj gemisi tarafından yapılmakta. Euronews tarafından duyurulan habere göre, Yavuz’un sondaj yaptığı kuyulardan bir tanesinde hidrokarbon bulundu.

Türkiye Akdeniz doğal gaz çalışmaları: Karadeniz’de de bir hareketlilik var

Nevşin Mengü’nün bugün Youtube üzerinden paylaştığı habere göre, Türkiye’nin Karadeniz’de sondaj çalışmaları yapan Fatih’in gaz bulmuş olma olasılığın yüksek olduğunu açıkladı. Nevşin Mengü: Karadeniz’de de bir hareketlilik olduğu konuşuluyor. Bana gelen bilgilere göre, Karadeniz’de görev yapan Fatih’in Tuna 1 isimli kuyuda gaz bulmuş olabilir, diyorlar.dedi.

Türkiye Akdeniz’ de. Cumhurbaşkanı: “Şimdi açıklarsam işin heyecanını kaybederiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün(19.08.2020) tarihinde bahsettiği müjdesi için, “Şimdi açıklarsam işin heyecanını kaybederiz.” sözlerinde bulundu. Erdoğan’ın Cuma 2020 tarihinde açıklayacağı müjdenin Akdeniz ve doğal gaz ile alakalı olacağı tam oarak doğrulatılamasa da, bu konunun farklı bir yere çıkması hem muhalefet hem de iktidara yakın gazeteciler tarafından beklenmiyor.

Erdoğan’ın Ayasofya kararı sonrası oylarını yaklaşık üç puan arttırmayı başaran AKP, Akdeniz’den sevindirici bir haber gelmesi üzerine oylarını daha da yukarılara çekmesi bekleniyor. Bunun ardından birçok ekonomi yorumcusu Türkiye’de ‘erken seçime’ kesin gözüyle bakıyor. Diğer bir deyişle, iktidarın Türkiye Akdeniz doğal gaz çıkarma stratejisiyle ülke gündeminde yeniden belirleyeceği ve kitlesini konsolide etmeye başaracaktır.

Türkiye Akdeniz haberi:

Onur Tutuş

İlginizi çekebilir: Papatya çayı içmenin faydaları nelerdir? 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here