Serdar Savaş 2023 Türkiye Başkanlık seçimi için adaylığını açıklayarak Erdoğan’a rakip oldu.

Serdar Savaş aynı zamanda bir bilim insanıdır
Serdar Savaş aynı zamanda bir bilim insanıdır

YKS ve LGS dönemi sınavın ertelenmesiyle ilgili çaba gösteren ve sosyal medyada gündeme gelen ve ve gençlerden büyük ilgi gören Dr. Savaş, Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı olduğunu açıkladı.

Eğer erken seçim kararı alınmazsa Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Haziran 2023 yılında yapılacak. Savaş, kendi sosyal medya adresinden yaptığı canlı yayında cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı. “Biz Hz. Muhammed’in ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığını yapacağız. Halkımızdan başka kimseye güvenmeyeceğiz” açıklamasında bulundu. Ayrıca “Daha iyi bir aday çıkana kadar bu hareketin Cumhurbaşkanı adayı benim” sözlerinde söyledi. Savaş, kendini Yüzüklerin Efendisi karakteri Gandalf’a benzetti.

Serdar Savaş ekibini gönüllü olan Z kuşağı gençlerden kuracağı anlaşılıyor

Savaş, ekibini gönüllü olan Z kuşağı gençlerden kuracağı anlaşılıyor. Amacı apolitik olan Z kuşağı gençleri politize etmek onların sesi olmak olduğunu belirtiyor. Serdar Savaş, gençlerle kurduğu bu harekete henüz bir isim vermedi. Serdar Savaş, geçtiğimiz günlerde Oğuzhan Uğur’un Babala Tv adlı youtube kanalına konuk olmuştu. “Bilim Kurulu korkuyor beni dinlemek zorundasınız” sözlerini söylemişti.

İlginizi Çekebilir: WayFair Yalan mı? WayFair Nedir? Neden Gündem?

“Bilim Kurulu korkuyor beni dinlemek zorundasınız”

Serdar Savaş, geçtiğimiz günlerde Oğuzhan Uğur’un Babala Tv adlı youtube kanalına konuk olmuştu. “Bilim Kurulu korkuyor beni dinlemek zorundasınız” sözlerini söylemişti.

Bu adaylık tartışması ise sosyal medyayı ikiye böldü. Bir kısım Serdar Savaş’ın prim yaptığını sadece bu adaylığın reklam amaçlı olduğunu belirtirken diğer bir kesim ise Serdar Savaş’ın vatandaşlar için uğraştığımı ve seçilirse ülkeye hizmet edeceğini düşünüyor. Cumhurbaşkanı adayı olmak için en az 20 milletvekili imzası veya 100 bin imza toplamak gerekiyor. Bakalım Dr. Savaş bu imzayı toplayabilecek mi?

Serdar Savaş Kimdir?

Dr. Serdar Savaş, 1960 yılında doğdu. Kabataş Erkek Lisesi mezunu olduktan İstanbul Üniversitesi’nde tıp ve hukuk okudu. Ardından Londra Ekonomi Okulunda sağlık planlaması ve finansmanı, London School of Hygiene’de ise epidemiyoloji ve istatistik eğitimi gördü. 1987 yılında Adana Sağlık Müdürlüğü’ne atandı. 1988 yılında Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı görevine getirildi. Akabinde Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu. 1993 yılında Kopenhag’da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi’ne getirildi. 1998 yılında Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı’na atandı. 2000 yılında Türkiye’ye döndü, Birleşik Sağlık Sistemleri’ni, İleri Tıp Teknolojileri’ni ve GENAR Enstitüsü’nü kurdu. 2004 yılında Demokratik Sol Parti’nin Parti Meclisi’ne seçildi. 2009-2011 yıllları arasında DSP’nin politika geliştirme, dış işleri,Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürüttü.

Berkay AKINCI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here