Süper Lig’in 33. haftasında şampiyonluk düğümü çözülebilir. Pazar Saat 21.00 Başakşehir kendi evinde Kayseri Spor’u ağırlarken , Aynı gün ve saate Trabzon Spor’da kendi evinde Konya Spor’la karşılaşacak. Maçlardan çıkan sonuca göre Başakşehir şampiyonluğunu ilan edebilir.

Şampiyonluk 3 Puana Bakıyor
Başakşehirliler’in gol sevinci

Süper ligde iki hafta kalmasına rağmen şampiyonluk mücadelesi hala sürüyor . Sezona Ünal Karaman önderliğinde fırtına gibi giren Trabzonspor, başarılı teknik adamın ayrılmasından sonra bir türlü istediği sonuçları alamadı. Trabzonspor öne geçtiği maçlarda 20’den fazla puan kaybetti. Başakşehir ise geçen hafta Konyaspor’a 4-3 yenilmesine rağmen Trabzonspor’un Denizlispor’a yenilmesiyle avantajını sürdürdü.

Medipol Başakşehir şampiyon olması halinde büyük gelir elde edecek. Turuncu-Lacivertli ekip şampiyon olduğu taktirde toplamda 145 milyon Türk lirasını kasasına koyacak. Şampiyon olduğu taktirde Şampiyonlar Ligine garanti katılım hakkını sağlayacak olan İstanbul ekibi Şampiyonlar Liginden yayın gelirleri ve katılım haklarından toplamda 20 milyon Euro alacak.

Şampiyonluk hangi durumlarda son haftaya kalıyor?

Trabzon Spor’un şampiyonluk umudu mucizelere kalsa da hala var. Trabzon Spor kalan 2 maçını kazanıp Başakşehir’ın puan kaybetmesini bekleyecek.

Şampiyon olan 6. Takım Olacak

Başakşehir’in şampiyonluk ilan etmesi halinde Spor Toto Süper Lig’de Beşiktaş ,Fenerbahçe, Galatasaray , Trabzonspor ve Bursaspor’dan sonra şampiyon olan 6. takım olacak. 2010 yılında Bursaspor’un şampiyonluğundan sonra ilk defa üç büyüklerden biri bu sezon şampiyon olamayacak. 2014 yılında kurulan Medipol Başakşehir en genç şampiyon unvanını alacak.

Berkay AKINCI

İlginizi Çekebilir: Televizyon Bitti mi? İnternet Televizyonu Nasıl Bitirdi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here