Korona virüs bitecek mi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ‘nın dünyanın ilk onaylanmış korona virüs aşısını ürettiklerini ve piyasaya sürdüklerini duydurdu. Rusların ürettiği korona virüs aşısının ilk uygulandığı kişiler arasında Rusya lideri Vladimir Putin’in kızı da yer aldı. Aynı zamanda, tüm dünyayı umutlandıran bu haberle birlikte altın piyasasında düşüşler yaşanmaya başladı.

Rusya korona virüs. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya 'nın dünyanın ilk onaylanmış korona virüs aşısını ürettiklerini ve piyasaya sürdüklerini duydurdu. Rusların ürettiği korona virüs aşısının ilk uygulandığı kişiler arasında Rusya lideri Vladimir Putin'in kızı da yer aldı. Aynı zamanda, tüm dünyayı umutlandıran bu haberle birlikte altın piyasasında düşüşler yaşanmaya başladı.
Vladimir Putin

Koronavirüs aşısı Rusya tarafından piyasaya sürüldü. İşte Detaylar!

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin Salı günü yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen koronavirüs aşısı, iki aydan daha kısa süre içinde testlerden başarıyla geçtiğini, bunun sonucu olarak dünyanın ilk koronavirüs aşısı için yasal onay verdiğini söyledi. Rusya tarafından piyasaya sürülen korona virüs aşısı dünyadaki yatırımcılar için tekrardan bir umut yeşermesini sağladı. Koronavirüs salgını nedeniyle oluşan belirsizlik nedeniyle tüm dümya ekomomis ağır bir yara almıştı. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde işlerini yürüten yatırımcılar paralarını altın ve euro gibi para birimlerime çevirerek bu ülkelerden çekilmişlerdi. Bunun sonucunda Türk Lirası’nın değeri düşmüştü.

İlginizi Çekebilir: ABD Çin arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor

İşte! Rusya lideri Putin’ in korona virüs aşısı hakkında söyledikleri

Putin, hükümet bakanlarıyla televizyonda yaptığı video konferans görüşmesinde, “Bu sabah dünyada ilk kez, koronavirüs salgınına karşı bir aşı tescil edildi” dedi. Ekonomi uzmanları Rusya tarafından bulunan bu koronavirüs aşısı sayesinde Rusya’nın ve Putin’in dünya siyasetindeki konumunu daha da güçlendirebileceği görüşünde. Uzmanlar ayrıca Rusya’da üretilen koronavirüs aşısının ekonomi piyasalarında tekrardan güven havasının esilmesini sağlayacağını öngörüyorlar.

Putin, Moskova Gamaleya Enstitüsü tarafından geliştirilen aşının testler sırasında etkili olduğunu kanıtladığını ve koronavirüse karşı “sürdürülebilir bağışıklık” sunmayı vaat ettiğini söyledi.

Rus lider ayrıca kızlarından birinin çoktan aşılandığını söyledi.

İlker TOSUN

DW

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here