Geçtiğimiz günlerde HDP Milletvekili Mensır Işık, eşi Ebru Işık’ı darp ettiği gerekçesiyle kamuoyunun gündemine gelmişti. HDP, yaşanan olayın medyaya yansımasının ardından Işık hakkında ‘kesin ihraç’ istemiyle soruşturma açtı.

Milletvekili Mensur Işık hakkında HDP soruşturma başlattı
Mensur Işık’ın TBMM’de yaptığı bir konuşma

Kadın hakları konusunda çok duyarlı olduklarını dile getiren HDP yönetimi konuya sessiz kalmadı. HDP, konuyla ilgili kamuoyna bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama: “Tüm yetkileri tedbiren durdurulan Işık’ın savunması alınacaktır. Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz kadına yönelik şiddete karşı tavrımız nettir. Kimden ve nereden gelirse gelsin, erkek şiddetine asla geçit vermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz.” sözleri yer aldı.

HDP’den ihraç edilmesi beklenen Milletvekili Işık kendini böyle savundu

16 Temmuz sabahı medyada HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın eşini dövdüğü iddiası yer aldı. Çıkan haberlerde, Vekil Mensur Işık, dün gece Çankaya’da oturdukları evde eşiyle tartıştı. Tartışmanın ardından Mensur Işık’ın eşinin yüzüne defalarca yumruk atıldığı ifade edildi. Ancak HDP’li Milletvekili kendisini, “Eşim dolabın kapağına gözünü vurdu” diyerek savundu.

Milletvekili Işık'ın darp edilen eşi
Darp edilen milletvekili eşi

Milletvekili Işık’a göre olay şu şekilde yaşanmış

Milletvekili Işık: “Bizim covid-19 testlerimiz pozitif çıktı. Önce benim testim sonra da eşimin testinin pozitif olduğu anlaşıldı. Çok uzun zamandır evdeyiz, karantinadayız. Eşimin bu hastalığı eve benim getirdiğim yönünde eleştirileri vardı. Dikkat etmediğimi söyledi. Sonrasında eleştirilere dayanamayarak, belki de hastalığını onun getirmiş olacağını kendisine söyledim. Sonuçta sürekli alışverişe çıktığını bu nedenle hastalığı eve onun getirmil olabileceğini söyledim. Ve aramızda bir tartışma oldu.”

HDP’li vekil tartışmanın devamında eşinin dikkat etmeyerek dolabın kapağına çarptığını söyledi. Eşinin gözünün mor olma nedeni de bundan kaynaklanıyormuş.

Yavuz Oğhan HDP’li vekil ile konuşmalarını anlattığı yayında vekilin sözleri için, “Bu cümle eşini döven kocalar tarafından çok sık kullanılmaktadır.” dedi.

“Hastaneye gitmeyelim bunu yanlış anlarlar”

HDP’li vekil, kendisini savunduğu konuşmanın devamında, eşinin moraran gözü için hastaneye gitmek istediğini söyledi. Ancak HDP’li vekil, “Hastaneye gitmeyelim bunu yanlış anlarlar” diyerek eşini hastaneye gitmemesi üzerine ikna etmiş.

HDP’li vekil “Ben karıma el kaldırmadım”

Ağrılarının dayanılmaz olması üzerine Milletvekili Işık, eşini hastaneye götürdüğünü söyledi. Ancak yolda da tartıştıklarını belirten Işık, “Karım bana hastaneye gittikten sonra beni nasıl rezil edeceğini söyledi. Ardından da hastanede benden şiddet gördüğünü söyledi. Aslında böyle bir şey yok ben karıma el kaldırmadım.” diyerek kendini savundu.

İlginizi Çekebilir: Televizyon Bitti mi? İnternet Televizyonu Nasıl Bitirdi?

Konuyla ilgili başka bir kaynaktan haber.

Murat TAYYAROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here