Koronavirüs pandemisi 29 milyon insana yayıldı

Koronavirüs pandemisi dünya genelinde tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Bugüne kadar virüse enfekte olan insan sayısı 29 milyona dayandı. Salgın nedeniyle 900 binden fazla insan yaşamını yitirdi.

Johns-Hopkins Üniversitesi’nin konuyla ilgili olarak yaptığı araştırmada, bugüne kadar dünya genelinde yaklaşık 29 milyon insanın koronavirüs testinin pozitif olduğu belirtiliyor. Araştırmanın devamına bakıldığında koronavirüs pandemisi nedeniyle hayatını kaybeden insanların sayısının 900 binin üzerinde olduğu görüldü.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle en çok etkilenen ülke ABD oldu

Johns-Hopkins Üniversitesi’nin koronavirüs salgını ile ilgili yaptığı araştırma verilerine bakıldığında, pandemiden en çok etkilenen ülkenin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olduğu görülüyor. ABD’de bugüne kadar 6 buçuk milyon insan koronavirüs salgını nedeniyle enfeke oldu. Virüse enfekte olmuş 6,5 milyon insandan yaklaşık 194 bini hastalığa yenik düştü ve hayatını kaybetti. Dünya genelinde Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından en fazla vaka sayısına sahip ülke Hindistan oldu. Hindistan’da bugüne kadar 4 milyon 75 bin kişi virüse enfekte oldu. Hindistan’ı 4 milyon 32 bin Covid-19 vakasına sahip Brezilya izledi.

İlginizi Çekebilir: Türkiye ekonomisi nereye gidiyor

Twitter hesabımıza bakmak için buraya tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here