Günlük vaka sayısı 16 bin CHP'li vekil açıkladı

Günlük vaka sayısı CHP’li vekil tarafından 16 bin olarak açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Ordu Milletvekili olarak görev yapan ve aynı zamanda İç Hastalıklar Uzmanı olan Mustafa Adıgüzel, vaka sayılarıyla ilgili şok edici açıklamalarda bulundu. Adıgüzel, Türkiye‘deki günlük vaka sayısının 16 bin olduğunu ve gerçek vefat sayısının ise 23 bin olduğunu açıkladı.

Günlük vaka sayısı 16 bin, vefat edenlerin sayısı 23 Bin, toplam vaka ise bir milyona yaklaştı!

CHP Ordu Milletvekili ve İç Hastalıkları Uzmanı Mustafa Adıgüzel, Fahrettin Koca’nın günlük korona virüs verilerini açıklarken, rakamlardan bir sıfır attığını ileri sürdü ve gerçek tablolar dediği rakamları açıkladı. Korona virüs pandemisinin her apartmana girdiğini belirten Adıgüzel, Türkiye‘deki günlük vaka sayısı 16 bin, vefat edenlerin sayısı 23 Bin, ülke genelindeki toplam korona virüs testi pozitif olanların sayısı 980 bin olarak açıkladı.

Türk Tabipler Birliği tarafından haftalar öncesinde bile günlük vaka sayısının 10 binin üzerinde olduğuna yönelik açıklamalar geliyordu. Eylül ayından itibaren korona virüs salgınının Türkiye’de ulaştığı boyut Fahrettin Koca önderliğinde açıklanan resmi rakamlarda bile açıkca görünüyordu. Korona virüs ile ilgilenen birçok uzman ekim ayından itibaren Türkiye’de bölgesel çapta karantinaların ilan edilip edilmeyeceğini şimdiden tartışmaya başladı. Uzmanlar, ülkedeki turizm sezonun bitmesiyle birlikte karantina uygulaması ihtimaline kesin gözüyle bakıyor. Çünkü turizm sezonunun bitmesiyle birlikte büyükşehirlere dönmeye başlayacak olan vatandaşlar virüsün yeniden bu sehirlerde tırmanmasına neden olabilir. Hali hazırda Ankara için “Türkiye’nin Wuhan’ı” tanımlamaları yapılmıştı. Ekim ayında ortaya çıkacak tablo, ’16 binlerle binlerle ifade edilen günlük vaka sayısı‘ nı mumla aratabilir.

Haberi hazırlayan: Onur TUTUŞ

İlginizi Çekebilir: Türkiye ekonomisi nereye gidiyor

Twitter hesabımıza bakmak için buraya tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here