Fahrettin Koca kimdir? Fahrettin Koca göreve nasıl getirildi? Şok edici iddialar!

Fahrettin Koca kimdir?” sorusuna salgının ülkemizdeki ilk kez görülmeye başladığı zamanlar medya tarafından yaratılan algı sayesinde işini dürüstçe yapan, çalışkan bir devlet görevlisi cevabını vermek mümkündü. Hatta koronavirüs pandemisinin ilk günlerinde halk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘ya öylesine güveniyordu ki, Twitter üzerinden yayınladığı her tablo, milyonlarca vatandaş tarafından sosyal medyada elden ele paylaşılıyordu. Ancak zamanla şapka düştü ve kel göründü. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Fahrettin Koca kimdir?

Daha iki gün önce çıkıp ‘Verileri gizlesek nereden bileceksiniz?’ diyebilen ve bazı kesimlerin hala öve öve bitiremediği ‘Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aslında kimdir?’ gelin birlikte bakalım.

Fahrettin Koca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile nasıl tanıştı? Kimler sayesinde bu bağlantıyı kurabildi?

Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığı görevine nasıl ve ne sebeple getirildi?

Fahrettin Koca 10 sene önce kimdi, şu anda kim oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tarikat ile bağlantısı ne?

Twitter üzerinden bir kullanıcı iddalarını kamuoyuyla paylaştı. Paylaşılan o iddialar sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. İddiaya göre, Konya’da 1965 yılında dünyaya gelen ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Fahrettin Koca aslında bir cemaat üyesi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın Nakşibendi tarikatı Halidi kolundan olduğu ve Gümüşhanevi dergahının İskenderpaşa çizgisinden yürüdüğü öne sürülüyor.

Fahrettin Koca kimdir: Fahrettin Koca tassavufi cemaatin aktif üyesi”

İddia sahibi sözlerinin devamında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Mehmet Zahid Kotku imamlığı ile başlayan, Mahmut Esad Coşan ile devam eden, Muharrem Nureddin Coşan ile süren tasavvufi cemaatinin aktif üyesi’ olduğunu belirtiyor. ‘Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aslında kimdir?’ sorusunun işte cevabı:

Fahrettin Koca kimdir: İman ile ticaret kol kola yürüyor: “Fahrettin Koca tarikatın şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yaptı.”

İddia sahibi: “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir dönem Nakşibendi tarikatı bünyesinde hizmet veren İskenderpaşa cemaati lideri Mahmut Esat Coşan’ın ortakları arasında bulunduğu Haksağ Sağlık Hizmetleri A.Ş’de yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Haksağ Sağlık Hizmetleri A.Ş, 2008 yılının Ekim ayında, Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan yatırım teşvik programından 79.2 Milyon lira destek aldı. 2009 yılında faaliyetlerini sonlandırdı. Şirket kapandı.”

Fahrettin Koca kimdir: Fahrettin Koca nasıl oldu da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ”Aile Doktoru” ünvanını erişti?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın Nisa ve Medipol hastanelerinin sahibi olduğu biliniyordu. İddia sahibi bu hastaneler ile Fahrettin Koca‘nın Erdoğan ve ailesiyle yakınlık kurduğunu öne sürüyor. İddia sahibi bu konuyu şu şekilde anlatıyor: “Fahrettin Koca durmadı. Elindeki Nisa ve Medipol hastanelerini Medipolitan Eğitim ve Sağlık Vakfı bünyesinde birleştirdi. Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Aile Doktoru” olarak ününü geliştirdi.

Fahrettin Koca kimdir: Anne Erdoğan ve küçük torun Esra Albayrak’ın doğumları Fahrettin’in Medipol Hastanesi’nde gerçekleşti.

İddia sahibi sözlerinin devamında Erdoğan ve Fahrettin Koca ilişkilerini geliştiren olayları ve ‘Fahrettin Koca kimdir‘ sorusunu şu şekilde açıkladı: “Anne Tenzile Erdoğan’ın tedavi aşamaları, küçük torun Esra Albayrak’ın doğumları Fahrettin’in Medipol Hastanesi’nde gerçekleşti. Fahrettin Koca‘nın siyasete olan yakınlığın karşılıksız kalması beklenemezdi. Medipol’ün önüne geçilemez yükselişi kısa sürede geldi.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın tarikat ile bağlantısı ne?

Fahrettin Koca kimdir: Fahrettin’in Medipolü’ne Tekel’in binası peşkeş çekildi

İddia sahibi, Fahrettin Koca ile ilgili sözlerine şu şekilde devam etti: “Tekel’in Unkapanı’ndaki 6 katlı 146 bin metrekarelik binası çok ucuz bedelle Medipol’e geçti. Kadıköy’de SGK’ya ait taşınmazlar Medipol’e verildi. Beykoz Kavacık’taki 220 bin metrekare arazinin planları Medipol’e devir konusunda uygunluk göstermeyince üzerinde defalarca değişikliğe gidildi. 2005 yılı İBB Nazım İmar Planları’nda ”Parklar, çocuk bahçeleri ve oyun alanları” fonksiyonunda görülen arsa, Fahrettin Koca farkıyla hastane alanına çevrildi.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aslında kimdir: BAĞCILAR’DA NELER OLDU?

Sıra Bağcılar’a geldi. Önce devlet hastanesi yapılacak dendi. Kamulaştırma, istimlak dayatmalarıyla arsa üzerindeki hak sahipleri ucuz paralarla yerlerinden edildi. Ön pürüzler sırasıyla eritildi, proje kimlik değiştirdi. Devlet hastanesi fikrinden vazgeçildi. Bağcılar Belediye meclisinde 7 kere imar değişikliği kararı verildi. Rekreasyon için ayrılan yeşil alanlar bile hastanenin kullanımına tahsis edildi. İnşaat yüksekliği sınırlamasında sadece dört kat için izin vardı.

Oysa, proje detaylıydı ve beşinci, altıncı katları da kapsamaktaydı. Önce katlar çıkılıyor, daha sonra ilçe belediye meclisinde kat sayısı artırma izinleri gündeme alınıp oylanıyordu. Chp’li meclis üyeleri konuyu yargıya taşıdı.

İtirazlara ve davalara rağmen helikopter pistli, 470 yatak, 246 poliklinik oda kapasiteli dev proje 2.5 yıl gibi çok kısa bir sürede tamamlanarak hizmete girdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kimdir: SERVET KATLANIYOR

Fahrettin Koca’ya devletten sayısız destek geldi. Bakanın sahibi olduğu Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri A.Ş’ye, 2019 yılında hazineden 220 milyon 600 bin liralık teşvik verildi. Vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası tanımlandı. 2 yıllık süre için sigorta primi işveren hissesi desteği sağlandı. Fahrettin Koca, 2018 yılının Temmuz ayında, Cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminin ilk kabinesine Sağlık Bakanı olarak atandı. Göreve geldikten sonra, yoğun şekilde tarikat mensuplarını bakanlık bünyesine kattı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kimdir: Menzilciler Fahrettin efendiyi çok seviyor!

Cemaatler özellikle Menzilciler Fahrettin efendiyi çok seviyor.! Bu sevgi karşılıksız kalmaz elbette, Sağlık Bakanlığı, döner sermayesi, ultrason, röntgen makineleri cemaatlere çalışıyor…

Dolayısıyla Türk Tabipler Birliği ile Sağlık Bakanlığı’nın terse düşmesi boşa değildir… 300 milyon dolarlık kuş gribi aşısı hangi koşullarda Menzilci gruba ihale edildi ayrı ama önemli konu…! Kuş gribi aşıları ne oldu..? Tabi ki kuş bu uçtu gitti, bu kadar basit..

İşte Fahrettin Koca aslında kimdir? iddialarını duyuran kullanıcın attığı o tweetler

İlginizi çekebilir: Koronavirüs pandemisi 29 milyon insana yayıldı

Onur TUTUŞ

İnternet Halleri

https://muhtesemfikir.com/