Doğalgaz Müjdesi Akdenizden’mi Gelecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Konya’da bir tesis açılışında Cuma günü büyük bir müjdeyi halka duyuracağını söylemişti. Erdoğan’ın yarın açıklayacağı müjdenin Türkiye’nin doğal gaz ve petrol bulmasıyla ilgili olduğuna artık kesin gözüyle bakılıyor. Erdoğan’ın, “Şimdi açıklarsam bu işin heyecanı kaybolur” diyerek bahsettiği büyük doğalgaz müjdesinin hangi denizden geleceği merak konusu oldu.

Bloomberg, Erdoğan’ın doğalgaz müjdesi Karadeniz’den gelecek derken, Reuters Akdeniz’i işaret ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın açıklayacağı müjde için iki köklü medya kuruluşu haber yaptı. Bloomberg ve Reuters Erdoğan’ın müjdesinin, doğalgaz müjdesi olduğu konusunda hemfikir. Ancak Bloomberg, Erdoğan’ın doğalgaz müjdesi Karadeniz’den gelecek derken, Reuters Akdeniz’i işaret ediyor.

İlgili Haber: Türkiye Akdeniz’ de doğal gaz mı buldu? Erdoğan’ın cuma müjdesi ne?

Oruç Reis için ihale

Doğalgaz müjdesi: Bloomberg News kaynak olarak Cumhurbaşkanlığını gösteriyor

ABD’li ekonomi kanalı Bloomberg News dün, Türkiye’nin Karadeniz’de bir enerji kaynağı bulduğunu bildiren bir haber paylaştı. Bloomberg News’deki habere göre Türkiye’ye ait sondaj gemisi tarafından bulunan bu enerji kaynağının bir doğalgaz rezervi olduğu iddia edildi. Bloomberg News yapmış olduğu haberin kaynağı olarak Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan iki yetkiliyi gösterdi. Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı’ndan herhangi bir doğrulama gelmese de, Bloomberg gibi köklü bir kuruluşun ‘sızıntı haber’ yapmayacağına dünya kamuoyunda kesin gözüyle bakılıyor.

Bloomberg News’in “Türkiye Karadeniz’de doğalgaz buldu haberi: Msn

Doğalgaz müjde: Reuters, Türkiye’nin Akdeniz’deki hidrokarbon rezervi bulmuş olabilir (KALIN)

Dünyanın en köklü haber ajanslarından biri olan Reuters dün yaptığı haberde Türkiye’nin Akdeniz’deki enerji kaynağı aramalarına dikkat çekti. Reuters’ın dün yaptığı habere göre, Akdeniz dahil Türkiye’nin doğalgaz ve petrol araması yapan üç sondaj gemisinin araştırma çalışmalarından hayırlı haberler geldiğini duyurmuştu.

Reuters’ın haberi: Reuters

Onur TUTUŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here