Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı basın açıklamasında otobüs, minibüs gibi toplu taşımalar dahil hiçbir toplu taşıma aracında ayakta yolcu alınmasına müsaade etmeyeceklerini belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kafe ve lokantaların durumuna da değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamına, kafe ve restoranlarda korona virüs salgını tedbirlerine uyulup uyulmadığına daha çok dikkat edeceklerini ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları toplu taşıma kullananları ve minibüs şöforlerini derinden etkileyecek

Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’ndan sonra yaptığı basın konuşması en çok ulaşımda toplu taşıma kullanan vatandaşları, ve minibüs şöforlerini etkilemesi bekleniyor. Açıklamaların ardından vatandaşların ise nasıl gidecekleri merak konusu oldu. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde çalışan vatandaşları zor günler bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı’nda neler söyledi?

Erdoğan, korona virüs konusu üzerine ek önlemlerin konuşulduğu Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yapmış olduğu açıklamalarda tüm Türkiye’yi etkileyecek olan konulara dikkat çekti. Başkan Erdoğan, toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına hiçbir şekilde izin verilmeyeceğini belirtti.

Ayrıca Erdoğan, korona virüs salgını ile mücadelede süreci çok şeffaf yürüttüklerini ancak sürecin başarısının halkın gösterdiği desteğe bağlı olduğunu söyledi. Erdoğan, maske kullanım konusuna da dikkat çekti. Maske takma kuralını çiğneyenler başta olmak üzere kuralları çiğneyenlerin mutlaka cezalandırılacağı Başkan Erdoğan tarafından açıklandı.

Hazırlayan: Onur Tutuş

İlginizi Çekebilir: Türkiye ekonomisi nereye gidiyor

Twitter hesabımıza bakmak için buraya tıklayın