Türkiye’nin korkutan koronavirüs tablosu: Çorum ‘da bile günlük 600 kişi hastaneye başvuruyor. Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, Çorum’da her gün ortalama 600 vatandaşın covid-19 hastalığına enfekte olma şüphesiyle hastanelere akın ettiğini itiraf etti. Prof. Dr. Mesut Sezikli aynı zamanda, son bir ay içerisinde yalnızca Çorum’da bile 40’tan da fazla sağlık çalışanının koronavirüs hastalığına yakalandığını belirtti. Korona virüs vakaların Çorum gibi yarım milyonluk nüfusa sahip bir ilde bile korkunç boyutlara ulaşması, ülke genelinde yaşanan faciayı adeta özetler niteliktedir.

Çorum ‘da yer alan Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, Çorum şehrinde gün geçtikce fazlalaşan korona virüs vakaları ile ilgili olarak şok edici raporları gözler önüne serdi. Çorum’daki hastanelere her gün ortalama 600 insanın korona virüs hastalığına yakalanmış olma şüphesiyle başvuru yaptığını kamuoyuna duyurdu. Sezikli, gerek görülmesi halinde hastalık şüphesi taşıyan kişilere PCR testi yaptıklarını, salgının başladığı 2020 Mart’ında 412 olan test sayısının 2020 Ağustos’unda 12 binlere kadar çoğaldığını bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye Avrupa Birliği içindeki en büyük müttefikini kaybetti. Almanya Yunanistan’ın yanında

Türkiye’nin korkutan koronavirüs tablosu: Çorum ‘da bile günlük 600 kişi hastaneye başvuruyor.

Korona virüs vakaların Çorum gibi yarım milyonluk nüfusa sahip bir ilde bile korkunç boyutlara ulaşması, ülke genelinde yaşanan faciayı adeta özetler niteliktedir.

Editör: İlker TOSUN

Yazar: Onur TUTUŞ

Kaynak: Gerçek Gündem

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here