Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını resmi Twitter hesabından kamuoyuna duyurdu. Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını Twitter üzerinden şu sözlerle duyurdu: “Biraz önce COVID-19 testimin sonucunun pozitif olduğunu öğrendim. Şu an durumum iyi çok şükür. Doktorlarım bir süre ailemle birlikte karantina altında kalmam gerektiğini söyledi. Çalışmalarıma evden devam edeceğim inşallah. Sağlıkla kalın ve lütfen kendinize dikkat edin.”

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını resmi Twitter hesabından kamuoyuna duyurdu.
Ali Babacan Twitter üzerinden koronavirüsüne yakalandığını duyurdu.

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını Twitter üzerinden 20:27 saatinde attığı bir tweet ile kamuoyuna duyurdu. Durumun iyi olduğunu söyleyen Babacan, çalışmalarına evden devam edeceğini söyledi.

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

İşte Ali Babacan korona virüsüne yakalandığı duyurduğu o tweet.

İlginizi Çekebilir: Kurtuluş Savaşı Kahramanı: Maymun

Korona virüs tablosu: Çorum ‘da bile günlük 600 kişi hastaneye başvuruyor

Korona VirüsSağlık

Korona virüs tablosu: Çorum ‘da bile günlük 600 kişi hastaneye başvuruyor

Türkiye’nin korkutan korona virüs tablosu: Çorum ‘da bile günlük 600 kişi hastaneye başvuruyor. Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, Çorum’da her gün ortalama 600 vatandaşın korona virüs hastalığına enfekte olma şüphesiyle hastanelere akın ettiğini itiraf etti. Prof. Dr. Mesut Sezikli aynı zamanda, son bir ay içerisinde yalnızca Çorum’da bile 40’tan da fazla sağlık çalışanının koronavirüs hastalığına yakalandığını belirtti. Korona virüs vakaların Çorum gibi yarım milyonluk nüfusa sahip bir ilde bile korkunç boyutlara ulaşması, ülke genelinde yaşanan faciayı adeta özetler niteliktedir.

Çorum ‘da yer alan Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, Çorum şehrinde gün geçtikce fazlalaşan korona virüs vakaları ile ilgili olarak şok edici raporları gözler önüne serdi. Çorum’daki hastanelere her gün ortalama 600 insanın korona virüs hastalığına yakalanmış olma şüphesiyle başvuru yaptığını kamuoyuna duyurdu. Sezikli, gerek görülmesi halinde hastalık şüphesi taşıyan kişilere PCR testi yaptıklarını, salgının başladığı 2020 Mart’ında 412 olan test sayısının 2020 Ağustos’unda 12 binlere kadar çoğaldığını bildirdi.

Korona virüs tedavisi gördüğü hastanede susuzluktan öldü

Korona VirüsSağlık

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Korona virüs tedavisi gördüğü hastanede susuzluktan öldü. Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

 orientjournal  0 yorumkoronavirüskoronavirüs ten öldüöldüsusuzluksusuzluktan öldütedaviDüzenle

Twitter’da bugün bir kullanıcı anneannesinin korona virüs tedavisi gördüğü hastanede susuzluktan vefat ettiğini paylaştı. İddialar Türkiye’de koronavirüs nedeniyle ortaya çıkan sağlık krizini gözler önüne serdi.

Bugün sabah saatlerinde Twitter üzerinden bir kullanıcı: “Herkesten özür dileyerek bir flood paylaşmak, içimi dökmek istiyorum.” diyerek bir tweet paylaştı. Paylaşılan tweetin devamında ortaya atılan iddialar “Yok artık” dedirtti. Çünkü iddianın sahibi, anneannesine Covid-19 testi negatif çıktığı halde doktorlar tarafından koronavirüs tedavisi uygulandığını, ve tedaviye alınan yaşlı kadının aç ve susuz bırakıldığından dolayı öldüğünü paylaştı.

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Bugün sabah saatlerinde Twitter üzerinden bir kullanıcı: “Herkesten özür dileyerek bir flood paylaşmak, içimi dökmek istiyorum.” diyerek bir tweet paylaştı. Paylaşılan tweetin devamında ortaya atılan iddialar “Yok artık” dedirtti. Çünkü iddianın sahibi, anneannesine Covid-19 testi negatif çıktığı halde doktorlar tarafından korona virüs tedavisi uygulandığını, ve tedaviye alınan yaşlı kadının aç ve susuz bırakıldığından dolayı öldüğünü paylaştı.

Kullanıcın iddialarına göre, olay ilk olarak 10 Ağustos tarihinde koronavirüs testi pozitif çıkan aile bireylerinin ev karantinasıma alınmasıyla başladı. Daha sonra hastanedeyken koronavirüs tedavisi esnasında susuzluktan öldüğü öne sürülen yaşlı kadın da bu hastalığı evde gayet sağlam bir şekilde geçiriyordu.

Koronavirüs tedavisi: ‘Önlem amaçlı’ alındı canından oldu

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Yaşlı teyzenin yaşamını yitirmesine neden olan olayların başlangıcı Twitter kullanıcısı şu şekilde aktardı: “Birkaç gün sonra kronik şeker hastalığı olan anneannem sadece “önlem amaçlı” ve şekerini dengelemek düzenlemek için halk sağlığı merkezi tarafından evden alınarak Ankara Şehir Hastanesi’ne yatırıldı.”

İşte Ali Babacan korona virüsüne yakalandığı duyurduğu o tweet.

Korona virüs tedavisi: “İlk iki gün her şey yolunda gidiyordu .”

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Kullanıcı sözlerine, “İlk iki gün her şey yolunda gidiyordu fakat daha sonra anneannem güç bela yemek yiyemediğini su vermediklerini bu yüzden su içemediğini anlattı. Doktorları, hastaneyi defalarca aradık, telefonlarımızı bir Allah’ın kulu açmadı.” diyerek devam etti. Ali Babacan korona mı oldu?

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Yaşlı kadın kronik şeker hastasıydı, günde en az iki buçuk litre su içmesi gerekiyordu

İddia sahibi Twitter kullanıcı yaşanan sağlık skandalını şu şekilde anlatmaya devam etti: “Kronik şeker hastaliği olan, her gün en az iki buçuk litre su içmesi gereken bir kadını, hastane odasına attınız, gece bir serum verdiniz, sabaha kadar uğramadınız ve o kadın sabah tuvalete gidebilmek için kendi serumunu kendi çıkarttı.”

Türkiye’deki skandal koronavirüs tedavisi: “Zaten bu son konuşması oldu.”

“Karantina sebebiyle evden çıkıp hastaneye gidemedik başka insanları riske atamadık kimseye bulaştırmak istemedik. Ama son telefonunda son gücüyle anneannem serumunu bile kendisinin çıkarttığını anlatabildi. Zaten bu son konuşması oldu.”

“Ayaklarıyla gülerek hastaneye giren anneannemi konuşamaz, yiyemez içemez, bitmiş bir halde bulduk.

“Yine de çıktık geldik, ayaklarıyla gülerek hastaneye giren anneannemi konuşamaz, yiyemez içemez, bitmiş bir hâlde bulduk. Ağzına damla damla damlattığımız suları bile içemedi çünkü günlerdir bir kişi bile ona su içirmeye, yemek yedirmeye çalışmadı. Özel hastaneye yatırmak istedik.”

“Hiçbir özel hastane anneannemi almadı. Koronavirüs testleri iki kez üst üste negatif çıkan anneannemi maalesef açlık ve susuzluktan kaybettim ben. Daha iyi olsun sağ salim çıksın diye bıraktığımız hastaneden ölüsünü aldık.”

Koronavirüs tedavisi: “Covid 19 testi negatif çıktığı halde ölüm raporuna bulaşıcı hastalık yazdınız.”

“Benim hastam o kapıdan ayaklarıyla girdi, gülerek. Covid 19 testi negatif çıktığı halde ölüm raporuna bulaşıcı hastalık yazdınız ve biz onu Covid mezarlığına defnettik. Cenazesinde 10 kişi bile yoktuk. Tabutuyla, üzerine toprak atamadan gönderdik anneannemi.”

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Skandal koronavirüs tedavisi: “Açlık ve susuzluktan şeker komasına girerek öldü.”

“Yine söylüyorum koronavüris testi iki kez negatif çıkan anneannemi..iki kez negatif..benim anneannem önlem amaçlı götürüldüğü hastanede aclik ve susuzluktan şeker komasına girerek öldü.”

“Siz istediğiniz kadar ölüm raporuna bulaşıcı hastalık yazın. Gerçekleri biz biliyoruz ve bu acıyı biz yaşıyoruz. Geride bizler kaldık. Gideni geri getiremiyoruz ama hiç kimse bu şekilde ölmeyi hak etmez.”

Türkiye’nin sağlık sistemi sayesinde korona virüs tedavisi sırasında koronaya yakalanmadığı hâlde Covid 19’dan öldü

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

“Anneannemi kaybettiğimiz gün açıkladığınız verilerde o günkü ölüm sayısı 19’du, muhtemelen içine anneannemi de kattınız ama değil, benim anneannem koronavirüs nedeniyle ölmedi. İstediğiniz kadar onu o mezarlığa tabutla törensiz gömün, biz her şeyi biliyor ve bu acıyla yanıyoruz.

“Geçen sene kardeşi vefat ettiğinde cenaze ne kadar kalabalıktı, ne çok seveni varmış, beni de böyle gönderin diyen anneannemi düzenlediğiniz, gerçekleri yazmadığınız o ölüm raporu yüzünden sadece 10 kişi gönderdik, üzerine toprak atamadık, başında ağlayamadık.”

Türkiye’deki koronavirüs tedavisi “Rabbim hiçbirinize böyle bir acı yaşatmasın” dedirtti.

“Bu acı bize ölene kadar yeter, ama artık kimsenin canı yansın istemem. Ciğeri yanan bir torun olarak ciğeri yanan annemi toparlamak düşüyor bana. Annem aç susuz öldü diye yemek yemeyen su içmeyen annemi toparlamak düşüyor. Rabbim hiçbirinize böyle bir acı yaşatmasın.”

“Başkalarının hayatını kurtarırken annesini kaybetti. Bunun acısı bambaşka.”

“Derseniz ki sağlık çalısanları tükendi hastalara bakamıyor, annesi babası sağlık çalışanı bir evladım. Covid 19’a yakalanan annem iyileşir iyileşmez işine döndü. Her gün çalıştı, çalışmaktan tükenmedi. Başkalarının hayatını kurtarırken annesini kaybetti. Bunun acısı bambaşka.”

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Kaynaktwitter/aysuusezer

Bunları da sevebilirsiniz

Oxford koronavirüs aşısında son noktaya geldi

 0

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

 0

Novi Pazar pandemiye terk edildi

 0

Bir cevap yazın

orientjournal olarak giriş yapıldıÇıkış yap?

Yorum

En Son

Korona VirüsSiyaset

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

 orientjournal0

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını resmi Twitter hesabından kamuoyuna duyurdu. Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını Twitter üzerinden şu sözlerle duyurdu:

Koronavirüs tablosu: Çorum ‘da bile günlük 600 kişi hastaneye başvuruyor

 0

Türkiye’nin kayıp nesli: 3.4 milyon genç ne çalışıyor ne okula gidiyor

Cuma Müjdesi Belli mi Oldu? Canlı Yayın Aracı Gönderildi!

Temizliğe Gitti 100 Bin TL Çaldı! Sancaktepe ‘de Hırsızlık

 1

Korona Virüs Haberleri

Korona VirüsSiyaset

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

 orientjournal0

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını resmi Twitter hesabından kamuoyuna duyurdu. Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını Twitter üzerinden şu sözlerle duyurdu:

İşte Ali Babacan korona virüsüne yakalandığı duyurduğu o tweet.

Theorientjournal.com 19 Mart 2020’de yayın hayatına başlamıştır, tüm hakları saklıdır. Theorientjournal.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, röportajlar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa ile korunmaktadır. İçerikler theorientjournal.com‘un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. * Bir medya yayını olan theorientjournal.com sadece haber içeriği üretir, sorumluluğunu üstlenir. Theorientjournal.com’da yayınlanan, ekip tarafından yayının sosyal medya profillerinde paylaşılan ve üçüncü kişiler tarafından bağlantı yoluyla dağıtımı yapılan haber ve köşe yazılarına yapılan yorumların içeriğinden yorumları yazan, yapan ve dağıtanlar sorumludur.

Emeği Geçenler

İMTİYAZ SAHİBİ
Birkan AKBAL
birkanakbal@hotmail.com

GENEL KOORDİNATÖR
İlker TOSUN
ilker.tosunn@hotmail.com

EDİTÖRLER
Onur TUTUŞ – onurtutus@hotmail.com
İlker TOSUN – ilker.tosunn@hotmail.com

Sosyal Medya Yöneticileri
Murat TAYYAROĞLU – murattayyaroglu@hotmail.com
İlker TOSUN – ilker.tosunn@hotmail.com

Yasa

İşte Ali Babacan korona virüsüne yakalandığı duyurduğu o tweet.

Theorientjournal.com 19 Mart 2020’de yayın hayatına başlamıştır, tüm hakları saklıdır. Theorientjournal.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, röportajlar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa ile korunmaktadır. İçerikler theorientjournal.com‘un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.

Yasa – 2

Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Bir medya yayını olan theorientjournal.com sadece haber içeriği üretir, sorumluluğunu üstlenir. Theorientjournal.com’da yayınlanan, ekip tarafından yayının sosyal medya profillerinde paylaşılan ve üçüncü kişiler tarafından bağlantı yoluyla dağıtımı yapılan haber ve köşe yazılarına yapılan yorumların içeriğinden yorumları yazan, yapan ve dağıtanlar sorumludur. Ali Babacan korona virüsüne yakalandığını açıkladı

Tüm hakları saklıdır © 2020 OrientJournal.
Tema: ThemeGrill tarafından ColorMag. Altyapı WordPress.

İşte Ali Babacan korona virüsüne yakalandığı duyurduğu o twitin ayrıntıları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here