Adolf Hitler ne zaman öldü?

Adolf Hitler ne zaman öldü?” sorusuna birçoğumuz Sovyetler Birliği’nin Berlin’e girmesiyle olduğunu düşünüyoruz. Ancak dönemin CIA yetkililericbizimle aynı düşünmüyor. CIA’ye göre Adolf Hitler 1945 senesinde intihar etmedi. Hatta yıllarca kaçak yaşayarak hayatını sürdürdü.

Adolf Hitler ne zaman öldü?” Amerika Birleşik Devletlerinin istihbarat teşkilatı olan CIA (Merkezi İstihbarat Teşkilatı), Nazi Almanyası dikdatörü Adolf Hitler ‘in 1945 yılında ölmediğini öne sürdü.

CIA, Adolf Hitler ‘in 1955 yılına kadar yaşadığını düşünüyor

Normalde Adolf Hitler 1945 yılında Nazi Almanyası teslim olmadan birkaç gün önce intihar ettiği biliniyor. Adolf Hitler ve yeni evlendiği karısı kendilerini vurmalarının ardından askerler tarafından yakılmıştı. Fakat Amerika Birleşik Devletleri’nin istihbarat teşkilatı olan CIA bunu yalanladı. Hitler‘in 1955 yılına kadar yaşadığını ve 1950 yılında Kolombiya’da arandığını söyledi. Hatta CIA Hitler‘in kaçmak için değiştirdiği kılıkların bir robot resmini bile çıkarttı.

İlginizi Çekebilir: Six Day War ( Altı Gün Savaşı ) Hikayesi Nedir? İsrail – Arap Savaşı

Adolf Hitler ne zaman öldü: Hitler ve Nazi Almanyası

Hitler, 1933 yılında Almanya’nın Faşist dikdatörü olmuştur. Birinci Dünya savaşından yenilgi ile ayrılan Almanya’ya galip güçler Alman ekonomisini batırmış ve asker alımını durdurtmuşlardı. Ayrıca ağır silah üretimlerini (Tank, uçak vs.) yasaklamışlardı. Hitler Almanya‘nın başına geçtikten sonraki yıllarda ağır silahların üretimine başlanmış, sanayi açısından gelişmiş bir hükümet kurdu. 1938 yıllarında Avustralya ve Çekoslovakya ilhak edilmişti. 1939 yılında ise Nazi Almanya’sı Polonya’ya savaş ilan ederek 2. Dünya Savaşını başlatmış oldu. Kısa süre sonrasında Polonya ardından Hollanda, Belçika ve Fransa işgal edildi. 1941 yılında Nazi Almanya‘sı “Molotov Ribbentrop” paktını yırtarak Sovyetler Birliği’ne savaş ilan etti. 1943 yılında Leningrad yenilgisi ve Normandiya çıkarmtasının ardından Batı’da İngiltere – Amerika ve Fransa, Doğu’da Sovyetler Birliği ile uğraşan Almanya 1945 yılında teslim olarak yenilmiştir.

Hazırlayan: İlker TOSUN

Twitter Hesabımız: https://twitter.com/orientjournal

İnstagram Hesabımız: https://instagram.com/theorientjournal

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here